Valmet przebuduje kotły energetyczne w papierniach Koehler Paper w Niemczech

09/11/2022
Valmet przebuduje kotły energetyczne w papierniach Koehler Paper w Niemczech
Valmet przebuduje kotły energetyczne Koehler Paper w zakładach papierniczych w Oberkirch i Kehl w Niemczech, aby zwiększyć produkcję zrównoważonej energii ze źródeł odnawialnych. Wartość zamówień nie zostanie ujawniona, ale łączna wartość podobnych przebudów i zakresów dostaw wynosi zazwyczaj około 20 mln euro.
 
W Oberkirch Valmet przebuduje istniejący kocioł fluidalny ze złożem fluidalnym (CFB) ze spalania węgla na biomasę. Dostawa zostanie przejęta przez Koehler w październiku 2024 roku. W Kehl natomiast, Valmet zmodernizuje system dostarczania paliwa do kotła CFB, a dostawa zostanie odebrana przez klienta we wrześniu 2023 roku. Dzięki modyfikacji do istniejącego portfela paliw biomasowych zostaną dodane nowe paliwa - głównie muły.
 
- Poprzez przejście z węgla bitumicznego na biomasę jako podstawowe paliwo dla naszej lokalizacji w Oberkirch, zmniejszymy o ponad 150 000 ton emisję CO2 rocznie. Odchodząc od paliw kopalnych, Koehler aktywnie odgrywa swoją rolę w ograniczaniu globalnego ocieplenia - mówi dr Stefan Karrer, COO, Koehler Group.
 
- Valmet służy klientom rozwiązaniami w zakresie dekarbonizacji i zrównoważonej produkcji energii i cieszymy się, że możemy dzielić podróż w kierunku neutralnej węglowo przyszłości z Koehler Paper - mówi Aleksi Salmirinne, wiceprezes, jednostki biznesowej Energy, w linii Pulp and Energy, Valmet.
 
Elektrociepłownia (CHP) w Oberkirch produkuje około 100 000 MWh energii elektrycznej i 330 000 ton pary rocznie do produkcji papieru. Kocioł CFB firmy Kehl ma moc cieplną 44 MW, a moc wytwórcza elektrowni wynosi 9 MW.
  
Zakres dostawy firmy Valmet do zakładu w Oberkirch obejmuje modyfikacje kotła i wyposażenie zewnętrzne do konwersji kotła CFB opalanego węglem na biomasę; nowy system podawania biomasy, nowe palniki na paliwo odnawialne, dodatkowe powierzchnie grzewcze, usprawnienie usuwania popiołu, system selektywnej redukcji niekatalitycznej (SNCR) i podawanie dodatków do filtra workowego.
 
W elektrociepłowni Kehl, Valmet zmodyfikuje istniejący kocioł CFB i dostarczy urządzenia w celu dodania osadu papierniczego i ściekowego do portfela paliwowego zakładu. Do kotła w Kehl zostaną dostarczone systemy podawania osadu, modernizacja systemu popiołów dennych i lotnych oraz modyfikacje przegrzewaczy.
 
Grupa Koehler, do której należy Koehler Paper, została założona w 1807 roku i do dziś jest przedsiębiorstwem rodzinnym. Głównym obszarem działalności grupy jest rozwój i produkcja wysokiej jakości papieru specjalistycznego, w tym papieru termicznego, kartonu do gry, podstawek pod napoje, papieru szlachetnego, papieru bezkalkowego, papieru z recyklingu, papieru dekoracyjnego, tektury z masy drzewnej, papieru do sublimacji, a od 2019 roku także innowacyjnego papieru specjalistycznego dla przemysłu opakowaniowego. W Niemczech Grupa Koehler zatrudnia około 2500 pracowników, posiada pięć zakładów produkcyjnych, a trzy kolejne w USA. Grupa działa na poziomie międzynarodowym, w 2021 roku wskaźnik eksportu wyniesie 70 procent, a roczny przychód około miliarda euro.

Źródło.: Valmet / Koehler Paper