Papier bąbelkowy i papier stretch. Eko nowości w ofercie RAJA

16/09/2022
Papier bąbelkowy i papier stretch. Eko nowości w ofercie RAJA

Grupa RAJA – największy w Europie dystrybutor materiałów opakowaniowych – wprowadza na polski rynek cztery nowe produkty, które eliminują plastik tam, gdzie wydawał się on niezastąpiony w procesie pakowania. Obok papierowego stretch’u i papieru bąbelkowego jest to taśma spinająca z papieru kraft oraz koperty z wkładem amortyzującym, będące eko alternatywą dla kopert bąbelkowych. Nowe produkty są wykonane z materiałów z recyklingu i w 100 proc. poddają się dalszemu przetwarzaniu.

Branża kurierska, przesyłek ekspresowych i paczek (KEP) pod rękę z całym obszarem e-commerce już od dłuższego czasu stawia na ekologiczne rozwiązania, które mają uczynić proces doręczania bardziej przyjaznym środowisku. Dostosowane gabarytowo do automatów paczkowych opakowania, ponowne użycie paczek czy wykorzystanie materiałów z recyklingu nie są już nowością. Problemem nadal pozostawały materiały zawierające plastikowe elementy, utrudniające ich ponowne przetworzenie. W przypadku niektórych produktów plastik wydawał się wręcz niezastąpiony.

– Chyba najtrudniej wyobrazić sobie popularną strech-folię, która miałaby być wykonana z czegoś innego niż… z plastikowej folii. Jednak i na to można znaleźć sposób. Wprowadzony przez nas papier stretch to prawdziwa innowacja na rynku, gdyż mimo wykorzystanego tworzywa, jest elastyczny i odporny na rozdarcia. Wszystko to dzięki użyciu specjalnego rozciągliwego materiału z lekko przyklejającą się stroną wewnętrzną. Cechy te sprawiają, że nasz produkt może być dobrą alternatywą dla tradycyjnej folii używanej np. do owijania produktów na palecie – mówi Jarosław Kamiński, Prezes polskiego oddziału grupy RAJA.

Nowe produkty są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, a zwłaszcza firm działających w e-commerce, producentów czy branży logistycznej, którzy stawiają na działalność zrównoważoną środowiskowo. Grupa RAJA od lat aktywnie realizuje swoje zobowiązanie, by sukcesywnie ograniczać negatywny wpływ na środowisko. Robi to między innymi poprzez regularne wprowadzanie do oferty alternatywnych rozwiązań, takich jak opakowania wykonane z materiałów z recyklingu, naturalnych surowców lub wielokrotnego użytku. Firma dodatkowo promuje też dobre, odpowiedzialne praktyki w zakresie pakowania.

Cztery eko nowości w ofercie RAJA

Papier stretch ręczny

Stretch z najnowszej oferty RAJA jest prawdziwym odkryciem, ponieważ w 100 proc. został wykonany z pierwotnych włókien i w pełni nadaje się do recyklingu. Papier stretch stanowi alternatywę dla popularnej folii, jest rozciągliwy do 30 cm i może być stosowany do lekkich, jednorodnych palet do 200 kg. Papierowa “folia” jest elastyczna i trwała, a lekko przyklejająca się wewnętrzna strona pozwala na dokładne zabezpieczenie towarów na czas transportu i przechowywania w magazynie.

Papier stretch ręcznyPapier bąbelkowy z recyklingu

Ekologiczna alternatywa dla tradycyjnej folii bąbelkowej. Jego wyjątkowa konstrukcja sprawia, że powietrze umieszczone pomiędzy dwoma warstwami wytłaczanego papieru amortyzuje wstrząsy i zabezpiecza przed uszkodzeniem nawet najdelikatniejszego produktu. Wykonany w 100 proc. z papieru z recyklingu materiał można łatwo ciąć i kształtować, a po wykorzystaniu poddać przetworzeniu. Elastyczne właściwości papieru bąbelkowego pozwalają na łatwe owinięcie produktów o różnych kształtach bez zbędnych przedarć, a nieprzezroczysta forma umożliwia zachowanie dyskrecji.

Papier bąbelkowy RAJA został wyróżniony francuską nagrodą “Best Packaging 2021” za korzyści, jakie niesie dla środowiska.

 Papier bąbelkowy z recyklingu

Taśma spinająca z papieru kraft

Ekologiczny zamiennik do lekkich ładunków. Łatwa w użyciu ręcznym i maszynowym, pozwala połączyć i zabezpieczyć lekkie paczki. Taśma została wykonana w 95 proc. z papieru kraft i w 5 proc. z kleju roślinnego, dzięki czemu jest zrównoważoną alternatywą dla popularnych taśm polipropylenowych, a na dodatek w 100 proc. podlega recyklingowi. Jest elastyczna i gładka, dzięki czemu łatwo owija się wokół paczek. Nie posiada też ostrych krawędzi, przez co zapewnia bezpieczeństwo. użytkowania.

Taśma spinająca z papieru kraft

Papierowa koperta amortyzująca

Przyjazna środowisku alternatywa dla kopert bąbelkowych. Wysyłane w niej przedmioty chroni przed uszkodzeniem dzięki zastosowaniu papierowej wyściółki o strukturze plastra miodu. Wykonana jest z papieru z recyklingu, nadającego się do ponownego przetworzenia. Dodatkową zaletą koperty jest jej niewielka waga, pozwalająca zredukować do minimum koszty pocztowe.
Papierowa koperta amortyzująca